Stomatolog Kielce

Diagnostyka i profilaktyka

Diagnostyka i profilaktyka

Śnieżnobiałe zęby, równy zgryz i brak ubytków składają się na fantastyczną wizytówkę, z którą z pewnością można zrobić dobre pierwsze wrażenie. Jedna z mądrości głosi, że każda twarz, która nosi uśmiech, z pewnością nie może być brzydka. Problem pojawia się jednak, kiedy problemy dentystyczne dają się we znaki i skutecznie obniżają poczucie pewności siebie oraz samoocenę. Do takich przypadków należą ubytki w płytce zęba, osadzanie się żółtego nalotu i kamienia nazębnego oraz pojawianie się przebarwień. Trudno wtedy uśmiechać się, nie przejmując się rzucającymi w oczy estetycznymi mankamentami. Bywają także sytuacje, w których mimo usilnych starań i przy skrupulatnej higienie jamy ustnej Pacjentom trudno jest zachować biały odcień zęba wolny od osadów i przebarwień. Pomocne okazują się wówczas wizyty dentystyczne, których celem jest diagnostyka stomatologiczna i profilaktyka.

Diagnostyka stomatologiczna w Jurajska Dent

Gabinet dentystyczny Jurajska Dent to najwyższej jakości placówka stomatologiczna w Kielcach, która w palecie usług zawiera kompleksową diagnostykę i profilaktykę jamy ustnej. Wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra pomaga Pacjentom, którzy oczekują fachowej opieki, skutecznego leczenia i bezbolesnych zabiegów. Profesjonalizm naszych stomatologów zachowywany jest na każdym etapie: od czynności przygotowawczych pokroju zdjęcia RTG zębów czy rutynowej porady przez wykonywanie wysoce wyspecjalizowanych zabiegów dentystycznych. Efektem działania naszego personelu jest satysfakcja Pacjenta, śnieżnobiały uśmiech oraz wyleczone zęby i higienicznie czysta jama ustna.

Diagnostyka stomatologiczna

Białe i zdrowe zęby – diagnostyka stomatologiczna i profilaktyka w Kielcach

Podstawowym typem zabiegów w zakresie diagnostyki i profilaktyki jest skaling, czyli ultradźwiękowe usuwanie osadu z zębów. Za pomocą specjalnego urządzenia stomatolog „rozbija” kamień nazębny, oczyszczając zarówno koronę zęba, jak i części znajdujące się przy szyjce. Zabieg trwa nie dłużej niż 60 minut, a czas trwania takiego procesu zależy przede wszystkim od nagromadzenia złogów w jamie ustnej. Cały proces jest bezpieczny i bezbolesny, co potwierdzają nawet Pacjenci doświadczający nadwrażliwości i z niskim progiem tolerancji bólu.

Kolejną usługą świadczoną w klinice dentystycznej Jurajska Dent jest piaskowanie zębów – prosty i nieinwazyjny zabieg polegający na usunięciu nawet najdrobniejszych przebarwień z zębów. Tutaj dentysta wykorzystuje strumień wody z zawiesiną, która zwana jest „piaskiem stomatologicznym” – jej mikrodrobinki działają niczym miotła wymiatająca osad z drobnych szczelin w szkliwie. Dzięki temu stomatolog dotrze w takie przestrzenie, których Pacjent nie jest w stanie wyczyścić zwykłą szczoteczką. Podobnie jak w poprzednim przypadku, tak i tu zabieg przebiega sprawnie i jest całkowicie bezbolesny.

Ostatnim elementem pozwalającym zachować śnieżnobiały uśmiech na dłużej jest fluoryzacja zębów. Zabieg ten można porównać do nanoszenia warstwy ochronnej na materiał – w tym przypadku specjalnego żelu lub lakieru na szkliwo zębów. Zawarty w specyfiku fluor wzmacnia szkliwo, jednocześnie chroniąc zęby przed barwiącymi produktami spożywczymi i napojami. Przed przystąpieniem do fluoryzacji dentysta wykona czyszczenie zębów, a dla najlepszych rezultatów warto uprzednio przeprowadzić zabieg skalingu i piaskowania. Taki pakiet zabiegów, zwany pakietem profilaktycznym, powtarzany cyklicznie nie tylko pomaga zachować śnieżnobiały uśmiech, ale także sprawia, że zęby są mniej wrażliwe i bardziej odporne na próchnicę.

Diagnostyka stomatologiczna

Stomatolog w Kielcach

W naszych gabinetach stomatologicznych w Kielcach oferujemy dla Państwa pełen zakres usług dentystycznych. Leczymy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. W skład oferowanych przez nas usług wchodzą:

Nasze nowoczesne gabinety stomatologiczne mieszczą się na kieleckim osiedlu Ślichowice na ulicy Jurajskiej 1/U14 (budynek Jurajska Plaza).

ZAPRASZAMY w imieniu naszych stomatologów.