Stomatolog Kielce

stomatologia zachowawcza Kielce

Stomatologia zachowawcza

Każdy z nas chce cieszyć się zdrowym uzębieniem – wszak z jednej strony piękny uśmiech to nasza wizytówka, z drugiej zęby pełnią niezwykle istotną funkcję w przyjmowaniu pokarmów. Nieprawidłowa pielęgnacja jamy ustnej lub jej brak może powodować osłabienie zębów i dziąseł, co przekłada się na obniżony komfort funkcjonowania. Zgodnie z zasadą „lepiej zapobiegać, niż leczyć” funkcjonuje stomatologia zachowawcza w Kielcach – pomaga utrzymać zęby w zdrowiu i higienie, jednocześnie reaguje już we wczesnych stadiach problemów z jamą ustną. Wśród nich największą uwagę poświęca się bakteryjnej demineralizacji tkanek zęba, znanych szerzej jako próchnica.

Próchnica – powszechny problem, którego nie należy lekceważyć

Próchnica to jedna z najpowszechniejszych chorób zębów, która dotyka zarówno małe dzieci, jak również dorosłych i seniorów w kwiecie wieku. Statystycznie 9 na 10 nastolatków ma problemy z demineralizacją tkanek zęba, a problem ten narasta wraz z wiekiem. Wiele osób uważa, że choroba ta jest powszechna i nieuchronna, przez co bagatelizuje się problem czarnych uszkodzeń pojawiających się na zębie. Niestety, takie myślenie powoduje, że wiele osób rezygnuje ze stomatologii zachowawczej, unika wizyt kontrolnych i pozwala sobie na ustępstwa względem codziennej higieny jamy ustnej. Dość powiedzieć, że następstwem takiego lekceważenia jest co dziesiąty czterdziestolatek, a co czwarty senior nie posiadający żadnego z naturalnych zębów.

Stomatologia zachowawacza Kielce - dentysta Kielce

Na czym polega stomatologia zachowawcza?

Tak jak potrzebujemy codziennej aktywności fizycznej, by utrzymać mięśnie i stawy w ogólnej sprawności, tak dla jamy ustnej niezbędne są regularne przeglądy i stomatologia zachowawcza w Kielcach. Wizyty minimum raz na 6 miesięcy pozwalają wykluczyć choroby zębów i dziąseł, a w przypadku zdiagnozowania problemu, możliwe jest podjęcie leczenia już we wczesnym stadium. Niezależnie od tego, czy mówimy o próchnicy, zapaleniu dziąseł czy innym schorzeniu, każdy dzień zwłoki działa na niekorzyść Pacjenta, a ewentualne możliwości przywrócenia stanu przedchorobowego kurczą się. Tak ważne jest zatem stałe pielęgnowanie jamy ustnej zarówno we własnym zakresie, przy użyciu szczoteczki z pastą, nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej, jak i w formie stomatologii zachowawczej.

Stomatologia zachowawcza w Kielcach – poznaj Jurajska Dent

Usługi świadczone w naszym gabinecie w ramach omawianej dziedziny skupiają się przede wszystkim na usunięciu zmian próchniczych, oczyszczeniu zainfekowanego zęba, a następnie uzupełnieniu ubytków. Zależnie od liczby uszkodzonych zębów, jak i stopnia uszkodzenia uzębienia, stosuje się wypełnienia jednej lub kilku powierzchni. Samo wypełnienie wykonywane jest z różnych materiałów dobieranych pod indywidualne potrzeby Pacjenta, a ich trwałość określa się jako trwałe lub tymczasowe. Kroki te podejmowane są nie tylko w celu usunięcia stanów próchnicznych, ale także by zamknąć przestrzeń wewnątrz zęba, tym samym uniemożliwiając bakteriom uszkodzenie tkanek głębokich. Jeśli stomatologia zachowawcza okaże się niewystarczającym rozwiązaniem na problemy, prowadzona jest dalsza opieka dentystyczna. Ta z kolei polega przede wszystkim na endodoncji, czyli specjalistycznym leczeniu kanałowym oraz konsultacji w ramach chirurgii stomatologicznej.

Gabinet stomatologiczny w Kielcach - leczenie zębów, wypełnianie ubytków

Stomatolog blisko Ciebie na Ślichowicach…

W klinice Jurajska Dent w Kielcach oferujemy dla Państwa pełen zakres usług dentystycznych. Leczymy dorosłych (także seniorów) oraz dzieci. Portfolio naszych pozostałych usług stanowią:

Nasze nowoczesne gabinety stomatologiczne mieszczą się na kieleckim osiedlu Ślichowice na ulicy Jurajskiej 1/U14 (budynek Jurajska Plaza).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY do naszej kliniki.