Stomatolog Kielce

leczenie kanałowe Kielce

Leczenie kanałowe Kielce (endodoncja) – wszystko, co musisz wiedzieć…

Na samą myśl o wizycie u dentysty masz ciarki? Wolisz męczyć się z bólem zęba, zamiast pójść do specjalisty po pomoc? Bardzo często wszelkie obawy biorą się z niewiedzy, jak pracuje lekarz stomatolog endodonta. Przedstawimy Ci pokrótce, jak wygląda leczenie kanałowe zębów w naszej klinice w Kielcach, abyś mógł ze spokojem pójść do dentysty i zadbać o zdrowie swoich zębów oraz promienny i piękny uśmiech.

Endodoncja – co to jest?

Jest to nic innego jak leczenie kanałowe zęba. Bardzo często to jedyna metoda, aby należycie wyleczyć chorego zęba i zagwarantować pacjentowi piękny i zdrowy uśmiech.
Oczywiście leczenie kanałowe jest jednym z wielu zabiegów stomatologicznych, jakimi zajmujemy się w naszej klinice w Kielcach. Stomatolog endodonta zaproponuje Ci leczenie kanałowe, gdy dojdzie do nieodwracalnych zmian w zębie oraz uszkodzenia miazgi. Musisz wiedzieć, że to bardzo czuła i niezwykle unerwiona tkanka, dlatego rozwój bakterii następuje tam naprawdę szybko. Leczenie kanałowe ma na celu wypełnienie zęba odpowiednimi materiałami, tak, aby bakterie nie mogły go już atakować. Może Ci się wydawać, że jest to skomplikowana procedura. Nie mniej jednak profesjonalny stomatolog endodonta bądź w razie potrzeby chirurg stomatolog zajmie się Tobą – to wszystko w naszym gabinecie w Kielcach. Dostępne możliwości obecnej medycyny spowodują, że nie poczujesz żadnego bólu bądź będzie on naprawdę znikomy. O to nie musisz się martwić!

Leczenie kanałowe – przebieg

Pokażemy Ci, że leczenie endodentyczne w naszej klinice w Kielcach to naprawdę bezbolesny i całkowicie bezpieczny zabieg dentystyczny. Zobacz sam, jak dentysta kielce wykonuje takie właśnie zabiegi. Na samym początku obowiązkowa jest konsultacja ze specjalistą w celu ustalenia, czy leczenie kanałowe będzie tutaj najbardziej odpowiednim zabiegiem. Wykonywane jest wówczas zdjęcie RTG zębów. Kolejno zabieg poprzedzony jest podaniem znieczulenia miejscowego. Najpierw chirurg stomatolog usuwa próchnicę z zęba. Niezbędne jest wykonanie otworów, aby chirurg stomatolog kielce mógł dostać się do kanałów korzeniowych. Teraz trzeba dokładnie wyczyścić kanały, wysuszyć je i wypełnić tzw. kompozytem. Później pozostaje zabezpieczenie i zakończenie leczenia. Nic strasznego prawda? Jesteśmy pewni, że nasi specjaliści zrobią to szybko, dokładnie i w zasadzie bezboleśnie.

Endodoncja mikroskopowa – leczenie pod mikroskopem

Celem jak najlepszego dotarcia do wąskich kanałów Pacjenta, konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu do optycznego powiększenia obrazu. Nasz gabinet dentystyczny w Kielcach jest wyposażony oczywiście w nowoczesny mikroskop stomatologiczny. Leczenie kanałowe pod mikroskopem opiera się na powiększeniu obrazu leczonego zęba do 25 razy za pomocą wysokiej klasy mikroskopu operacyjnego. Tak duże powiększenie pozwala na wgląd do komory zęba, powiększenie obrazu korzeni i kanałów korzeniowych, które są niewidoczne gołym okiem dla lekarza endodonty pracującego w naszej klinice stomatologicznej w Kielcach.
Dokładny widok pozwala na precyzyjne wykonywanie zabiegu leczenia kanałowego oraz ograniczenie ryzyka reinfekcji, czyli zakażania odsłoniętych kanałów zęba podczas dłuższego leczenia rozłożonego na wiele zabiegów.
Precyzyjny obraz umożliwia wyleczenie wielu problemów dentystycznych w obszarze endodoncji, zanim jeszcze zdążą się one rozwinąć do etapu, w którym leczenie będzie o wiele trudniejsze i kosztowne.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest też metodą praktycznie bezbolesną – stosowane jest znieczulenie miejscowe. Podczas leczenia kanałowego pod mikroskopem w naszej placówce w Kielcach, Pacjent znajduje się w pozycji leżącej, co ułatwia relaks podczas przeprowadzania zabiegu i umożliwia stomatologowi łatwiejszy dostęp do miejsca poddawanego leczeniu.

Leczenie kanałowe Kielce – cena

Wiesz już, że leczenie kanałowe w gabinetach Jurajska Dent w Kielcach to naprawdę złożony i czasem trwający dłużej niż 1 godzinę proces. Zdarza się, że nie kończy się na jednej wizycie u specjalisty endodonty zajmującego się leczeniem kanałowym. Oprócz nakładu materiałów, trzeba tutaj również doliczyć doświadczenie stomatologa endodonty, który takiego leczenia się podjął. Oprócz tego musisz liczyć się z kosztem wykonania zdjęcia RTG, które również wykonasz w naszym gabinecie dentystycznym w Kielcach. Dochodzi również koszt użycia znieczulenia. Każda dodatkowa usługa będzie miała wpływ na koszt zabiegów związanych z leczeniem kanałowym. Tak naprawdę trudno wskazać koszt leczenia kanałowego bardzo precyzyjnie. Wszystko będzie zależało od specjalisty, którego zdecydujemy się wybrać, ale również od tego ile kanałów będzie leczone właśnie w taki sposób.
W naszej klinice stomatologicznej w Kielcach koszt leczenia kanałowego zaczyna się od 350 zł. Dokładnie przejrzyj listę „dobry stomatolog kielce” bądź „leczenie kanałowe Kielce” i nie bierz pod uwagę tylko ceny. Czasami lepiej zainwestować więcej pieniędzy i mieć pewność, że zabieg wykonany jest prawidłowo i nie będzie trzeba go poprawiać za kilka lat.

Leczenie kanałowe

W klinice Jurajska Dent znajdziecie Państwo pełen zakres leczenia stomatologicznego w Kielcach. W zakres pozostałych usług naszej kliniki wchodzą:

Nasze nowoczesne gabinety stomatologiczne mieszczą się na kieleckim osiedlu Ślichowice na ulicy Jurajskiej 1/U14 (budynek Jurajska Plaza).

ZAPRASZAMY do nas.