Stomatolog Kielce

Protetyk Kielce

Protetyka jako dziedzina stomatologii

Stomatologia to rozbudowana dziedzina medycyny, w której wyszczególnić można szereg specjalizacji. Jedną z nich jest protetyka, która zwyczajowo kojarzy się z osobami starszymi, wymagającymi zastosowania protez zębowych. Jest to jednak tylko jedno z zadań, które protetycy na co dzień napotykają w swoim zawodzie. Poza leczeniem bezzębia, czyli najczęstszego problemu dentystycznego seniorów, protetycy zajmują się wszelkimi ubytkami oraz istotnymi zmianami w zgryzie. Efektem końcowym protetyków jest odtworzenie pierwotnych warunków uzębienia w taki sposób, by interwencje dentystyczne były niemal niezauważalne. Dodatkowym celem jest takie wykonanie i umiejscowienie protez, by te spełniały funkcje naturalnego uzębienia, czyli aktywnie uczestniczyły w procesie gryzienia i żucia pokarmu.

Protetyka “polisą gwarancyjną”

Dotrzymanie naturalnego uzębienia do późnych lat seniorskich jest nie lada wyzwaniem, które w wielu przypadkach może być skutecznie utrudnione. Genetyczne uwarunkowania, styl życia, dieta oraz narażenie na urazy twarzy lub czaszki sprawiają, że zęby mogą zostać uszkodzone. Mowa tu nie tylko o stanach chorobowych, jak zaawansowana próchnica czy osłabione dziąsła, ale także o urazach mechanicznych powstałych na skutek wypadku samochodowego czy incydentu w miejscu pracy. Skutkiem takich sytuacji mogą być braki w uzębieniu, które nie tylko negatywnie wpływają na naszą samoocenę, ale także obniżają komfort konsumowania pokarmów.

Protetyka

Protetyka w Kielcach – Jurajska Dent

Troszcząc się o komfort naszych Pacjentów, oferujemy szereg usług związanych z protetyką stomatologiczną. Nasi specjaliści przeprowadzą kompleksowy wywiad i dobiorą możliwie najlepszą formę przywrócenia wcześniejszego układu łuku zębowego. Kluczową kwestią będzie wybór materiału do uzupełnienia protetycznego – te bowiem różnią się wyglądem, trwałością oraz ceną. Przedstawiając informacje na temat każdego z rozwiązań, protetyk w Kielcach dostarczy kompleksowej i rzetelnej wiedzy, która pomoże Pacjentowi wybrać ścieżkę leczenia. Po przeprowadzonych konsultacjach i otrzymaniu protezy, protetyk fachowo osadzi uzupełnienie, zapewniając komfortowe funkcjonowanie z nowym uzębieniem przez wiele lat.

Wizyty kontrolne u protetyka w Kielcach

Jeśli skorzystali Państwo z usług naszego protetyka, efektem czego jest nowa proteza, zalecamy pierwszą kontrolę po dwóch tygodniach od zabiegu. Jeśli posiadają Państwo protezę już od dłuższego czasu, warto udawać się na wizyty kontrolne z częstotliwością nie rzadszą niż raz na 6 miesięcy. Pozwoli to nie tylko rzetelnie ocenić stan wypełnień, ale także zareagować w razie ewentualnych nieprawidłowości. Jeśli podejrzewają Państwo, że proteza mogła zostać uszkodzona lub odczuwają Państwo dyskomfort z jej użytkowania, również zalecamy konsultacje z protetykiem. Tym bardziej warto umówić pilną wizytę, jeśli zauważą Państwo podrażnienia dziąseł lub krew przy codziennej higienie jamy ustnej. Taka konsultacja u protetyka może oszczędzić nie tylko sporo stresu i nerwów, ale także i wydatków – lepiej i łatwiej bowiem zapobiegać niepożądanym sytuacjom, niż naprawiać ich skutki.

Gabinet protetyka Kielce

Stomatologia w Kielcach

W naszej klinice stomatologicznej w Kielcach oferujemy dla Państwa pełen zakres usług dentystycznych. Świadczymy je zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci:

Nasze nowoczesne gabinety dentystyczne mieszczą się na kieleckim osiedlu Ślichowice na ulicy Jurajskiej 1/U14 (budynek Jurajska Plaza).

ZAPRASZAMY