Stomatolog Kielce

Chirurgia stomatologiczna

Zabiegi stomatologiczne to nie tylko usuwanie próchnicy, oczyszczanie szkliwa z kamienia nazębnego czy wypełnianie ubytków. Niektóre przypadki wymagają interwencji chirurga stomatologicznego, który umożliwi bezpieczne kontynuowanie leczenia dentystycznego. Dzieje się tak w kilku przypadkach, a najpopularniejsze z nich to konieczność nacięcia ropnia dziąsła oraz ekstrakcja zęba – w tym także odsłonięcie zęba zatrzymanego. Tym zajmuje się chirurgia stomatologiczna. Oczywiście, nie są to wyłączne przypadki, gdy musi interweniować chirurg stomatolog w Kielcach – przykładowo, cała implantologia odbywa się pod nadzorem takiego specjalisty dentystycznego.

Chirurgia stomatologiczna w Kielcach – Jurajska Dent

Gabinet dentystyczny Jurajska Dent oferuje Państwu możliwość skorzystania z usług szeroko rozumianej chirurgii stomatologicznej. Pracujący u nas specjaliści posiadają niezwykle bogate doświadczenie i długoletnią praktykę zawodową, co pozwala skutecznie podejmować się nawet najtrudniejszych zabiegów. Poza nienaganną sztuką medyczną, cenimy sobie komfort naszych Pacjentów – każdy etap zabiegu poprzedzony jest konsultacją i przedstawieniem informacji w prosty, zrozumiały sposób. Dzięki temu przeprowadzane przez nas zabiegi kończą się powodzeniem, a ich przebieg jest możliwie bezbolesny i sprawny, co pozwala szybko powrócić do stanu przed chorobą. Zarówno przed, jak i po interwencji chirurga są Państwo przez nas prowadzeni, a stała opieka medyczna odpowiada na bieżące potrzeby.

Jakie zabiegi wchodzą w skład chirurgii stomatologicznej?

Podstawowym zabiegiem wykonywanym przez chirurga stomatologa w Kielcach jest ekstrakcja zęba, która najczęściej dotyczy „ósemek”. Owe szczątkowe zęby trzonowe w trakcie ewolucji straciły swoją pierwotną funkcję i to je najczęściej usuwa się w sposób chirurgiczny. Nasze usługi obejmują nie tylko „ósemki” – ekstrakcja poprzez dłutowanie może zostać zastosowana na każdym zębie, gdy jego leczenie może okazać się nieefektywne. Takie rozwiązanie z punktu widzenia Pacjenta jest rozwiązaniem korzystniejszym zdrowotnie i finansowo w momencie, gdy w zębie dojdzie do znacznego ubytku.

Jeśli „ząb mądrości” jest prawidłowo wykształcony, lecz utknął w kości szczęki górnej lub dolnej, wówczas mówimy o zębie zatrzymanym. Jest to stan chorobowy, który również wymaga interwencji chirurga dentystycznego – nieleczony ząb zatrzymany może doprowadzić do szeregu powikłań. Jedną z najmniej przyjemnych konsekwencji takiego stanu jest całkowite zniekształcenie łuku zębowego, czyli – obrazowo mówiąc – nieprawidłowe ułożenie pozostałych zębów górnych lub dolnych. Aby temu zapobiec, przeprowadzamy zarówno odsłonięcie, jak i operacyjne usunięcie zęba zatrzymanego.

Chirurgia stomatologiczna i jej zadania

Po usunięciu zębów zostaje wolna przestrzeń – o ile w przypadku „ósemek” nie jest to problem, o tyle w przypadku dowolnego innego siekacza, przedtrzonowca czy trzonowca warto rozważyć zabiegi implantologiczne. Implantologia to szczególna dziedzina medycyny, która pozwala wprowadzić „zamienniki” naszych organów – w tym także zębów – do ciała tak, by pełniły pierwotne funkcje. Implantologia w Kielcach polega na osadzeniu implantów zębowych celem odbudowy uzębienia, a co za tym idzie – umożliwienia Pacjentowi swobodnego funkcjonowania z pięknym uśmiechem bez pogorszenia możliwości żucia.

Poza wcześniej przytoczonymi zabiegami chirurgia stomatologiczna w Kielcach świadczy usługi z zakresu usunięcia patologicznych przestrzeni wokół zęba i jamy ustnej. Do takich zaliczyć można przede wszystkim rozmaite ropnie i torbiele, których obecność nierzadko wstrzymuje proces dalszego leczenia. Pochodną tej specjalizacji jest kiretaż zamknięty oraz otwarty, czyli oczyszczanie kieszonek dziąsłowych z jednoczesnym ich spłyceniem. Zarówno przed tymi, jak i poprzednimi zabiegami ustalana jest indywidualna ścieżka leczenia na podstawie wcześniej zleconych badań histopatologicznych.

Dentysta w Kielcach

Zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa nie są oczywiście jedynymi, jakie świadczymy w naszych gabinetach stomatologicznych. Oferujemy dla Państwa pełen zakres usług dentystycznych dla dorosłych, jak i dla dzieci:

Nasze nowoczesne gabinety dentystyczne mieszczą się na kieleckim osiedlu Ślichowice na ulicy Jurajskiej 1/U14 (budynek Jurajska Plaza).

ZAPRASZAMY