Stomatolog Kielce

ortodonta w Kielcach

Ortodonta w Kielcach

Zapewne większość z nas widziała aparat ortodontyczny lub słyszała o takiej metodzie korygowania niedoskonałości. Nie jest to rzadkie zjawisko – według danych WHO, około 90% dorosłej populacji Polek i Polaków ma problemy ze zgryzem, a co najmniej połowa z tych przypadków kwalifikuje się do leczenia i powinien się nimi zająć doświadczony ortodonta. Nie każdy jednak podejmuje leczenie, a gdy problemy okazują się coraz bardziej uciążliwe, na ortodontę może być za późno – pozostaje wtedy interwencja chirurga twarzowo-szczękowego. Zachęcamy więc do regularnego badania i w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” podjąć stosowne kroki już we wczesnej fazie wykrycia nieprawidłowości.

Konsultacja u ortodonty? Postaw na sprawdzonego lekarza

Kiedy pojawiają się pierwsze problemy z prawidłowym uzębieniem, warto poddać się specjalnej konsultacji, by jak najszybciej przywrócić uzębienie do właściwego stanu. Leczenie wady zgryzu w Kielcach to nasza specjalność – oferujemy szereg rozmaitych usług związanych z dziedziną ortodoncji. Warto się jednak zastanowić, co uznajemy za wadę zgryzu – nie wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, że ich uzębienie kwalifikują się do korekty, a co za tym idzie, konsultacja ortodontyczna w Kielcach nawet nie jest rozważana. Jako wadę zgryzu przyjmuje się wszelkie nieprawidłowości związane z liczbą zębów, ich ułożeniem lub budową. Czasami te niedoskonałości kryją się w ostatnich rzędach i na ich wykrycie pozwala dopiero skanowanie zębów 3D.

scanowanie zębów 3D

Dlaczego warto wybrać ortodontę w Kielcach?

Dlaczego warto poddać się leczeniu wady zgryzu w Kielcach? Przede wszystkim przemawiają za tym kwestie zdrowotne: nieleczone niedoskonałości mogą generować poważne problemy, które – jak wcześniej wspominaliśmy – mogą prowadzić do interwencji chirurga. Warto pomyśleć także o kwestii estetycznej: piękny i zdrowy uśmiech to wspaniała wizytówka, a ortodonta w Kielcach może pomóc nam cieszyć się tym walorem. Wiele osób z powodu nierówno ułożonych zębów czuje z tego powodu kompleksy lub niechętnie się uśmiecha – warto zawalczyć o siebie i udać się na konsultację ortodontyczną w Kielcach. Na koniec pozostawiamy walor ekonomiczny i finansowy: interwencja chirurga twarzowo-szczękowego jest o wiele droższa niż aparat ortodontyczny w Kielcach, dlatego wczesna reakcja nie tylko przyspieszy proces leczenia, ale także pomoże zachować nieco pieniędzy w portfelu.

Ortodoncja w Kielcach to coś więcej, niż wykonanie skanu zębów 3D i założenie aparatu – to kompleksowy proces przywracania pięknego, zdrowego uśmiechu. Podczas całej terapii pozostają Państwo pod opieką jednego, doskonale wykwalifikowanego fachowca, który jest w stanie na bieżąco dopasowywać podejmowane działania do aktualnego stanu zdrowia. Nasz gabinet dysponuje także rozmaitymi rodzajami aparatów ortodontycznych, które dobierane są według aktualnego zapotrzebowania Pacjentów:

  • Aparat stały metalowy – podstawowy rodzaj aparatu ortodontycznego, który cechuje się wysoką skutecznością i korzystnym stosunkiem ceny do jakości;
  • Aparat stały estetyczny samoligaturujący – zaletą tych modeli jest mniejsza częstotliwość wizyt dzięki braku konieczności wymiany ligatur;
  • Aparat ruchomy jednoszczękowy – aparaty stosowane u dzieci z uzębieniem mieszanym, to jest gdy część zębów jest stała, a część mleczna.

Zachęcamy Państwa do umówienia konsultacji ortodontycznej celem potwierdzenia lub wykluczenia istnienia ewentualnej wady zgryzu. Do Państwa dyspozycji oddajemy telefoniczną rejestrację, która w prosty sposób umożliwia kontakt z naszym gabinetem.

Aparat ortodontyczny

Pozostałe usługi naszej kliniki stomatologicznej w Kielcach

W klinice Jurajska Dent znajdziecie Państwo pełen zakres leczenia stomatologicznego w Kielcach. W zakres pozostałych usług naszej kliniki wchodzą:

Nasze nowoczesne gabinety stomatologiczne mieszczą się na kieleckim osiedlu Ślichowice na ulicy Jurajskiej 1/U14 (budynek Jurajska Plaza).

ZAPRASZAMY do nas.